Skleníky
Vytápění skleníků


Galerie


Zde si můžete jednoduše vyžádat nezávaznou nabídku vytápění skleníku:
Kontakt

Požadavky na vytápění skleníku jsou zcela jiné, než požadavky na vytápění průmyslové haly. Proto společnost Kübler vyvinula speciální agrární vytápění. Precizní konstrukce přístrojových komponent i hořáková hlava Low-NOx (Typ Agrarnox®) jsou naše patentovaná řešení. Díky hlavě hořáku speciálně vyvinuté pro vytápění skleníků dochází k výrazné redukci emisí NOx a pevných částic ve spalinách, což přináší jedinečnou možnost bezpečného hnojení CO2 při využití vytápění plynovými sálavými infrazářiči.

 

Optimální hnojení CO2

Spaliny lze ve skleníku rovnoměrně rozptylovat pomocí vypouštěcích trysek. Jakmile je dosaženo požadované koncentrace CO2 v ovzduší skleníku, začnou se spaliny vypouštět ven jako obvykle, ale topení může i nadále zůstat v provozu. Větrací klapky zůstávají zavřené, takže se netopí pod „otevřenými okny“.

 

Lepší hygiena rostlin

Infračervené paprsky zahřívají především rostliny a substrát, nikoli vzduch v celém skleníku. Kratší doba schnutí rostlin omezuje tvorbu spor, a tudíž vede k lepší hygieně rostlin. Při současném optimalizovaném hnojení CO2 na sebe úspory nákladů na ochranu rostlin nenechají dlouho čekat.

 

Stabilní i za vlhka

Vytápění skleníků je stabilní i při kolísání teploty a díky použití nerezového materiálu je odolné vůči vlhkosti, polití vodou a korozi. Speciální povrchová úprava odpuzuje prach a nečistoty. Flexibilně a úsporně. Reflektory lze uzpůsobit pro nejrůznější typy i výšky skleníků a jejich montáž je díky nízké hmotnosti snadná. Čím vyšší je skleník a čím větší je míra obměny vzduchu, tím větší je při vytápění infračervenými sálavými zářiči úspora oproti tradičním způsobům vytápění skleníků. Vytápění lze v jednotlivých částech skleníku regulovat nezávisle. V zimě je možno topení vypnout bez rizika zamrznutí

 

Výhody jako na dlani

  • ideální pro hnojení CO2
  • přímý přenos tepla na rostliny a substrát
  • žádné riziko zamrznutí, neboť se nejedná o teplovodní systém
  • úspora energie až 30 %
  • flexibilní zónové vytápění
  • odolnost vůči vlhkosti
  • prostorově úsporná montáž pod střechou

 

Přejete si další informace o vytápění skleníků? Rádi Vám zpracujeme nezávaznou nabídku a poskytneme konzultaci po telefonu či přímo ve Vaší hale: Kontakt